بهترین وکیل طلاق در کرمان


بهترین وکیل طلاق در کرمان کیست؟

یکی از مهم ترین اقداماتی که افراد پس از گرفتار شدن در امور حقوقی باید انجام دهند، انتخاب وکیلی متخصص و مجرب می باشد. قرار گرفتن و انجام دادن امور حقوقی، کار ساده ای نیست و به سادگی هم نباید از آن گذشت. یک وکیل طلاق، باید تسلط بر کلیه قوانین حقوقی داشته باشد و تصمیمات آگاهانه ای را درمورد رفع مشکلات حقوقی موکلینش بگیرد. متاسفانه اغلب اشخاص، به دلیل ناکافی بودن از قوانین و مققرات حقوقی و آشنا نبودن به مراحل کاری مربوط به پرونده های حقوقی، دچار شکست در پرونده حقوقی خود می شوند.

بهترین وکیل طلاق در کرمان کیست؟

طی سالیان اخیر و بر اساس آمار و ارقام صورت گرفته، یکی از اصلی ترین مشکلاتی که موجب می شود زوجین در طول مسیر طلاق، دچار مشکلات مختلفی شوند، عدم داشتن آگاهی لازم از قوانین و مقررات است. باتوجه به این مسئله که حقوق خانواده یکی از اساسی ترین و پیچیده ترین مسائل قانونی در هر کشوری محسوب می شود، به تمامی اشخاص توصیه می شود که بدون در اختیار داشتن اطلاعات کافی، هیچ گونه اقدامی نکنند.

عدم داشتن تسلط کافی و بکارگیری یک وکیل طلاق کاربلد، موجب می شود که حق و حقوق زوجین پایمال گردد و نتوانند از ضایع شدن حقوق خود جلوگیری کنند. با دانستن این مسئله که وکیل طلاق دارای تجربه و تسلط کافی در پذیرش وکالت پرونده های طلاق می باشد، بهتر از هر فردی قادر است اطلاعات قانونی لازم را به موکلان خود انتقال دهد. یک وکیل طلاق خوب می تواند در جلسات دادگاه حضور یابد و به دفاع از موکل بپردازد.

ممکن است این تصور ایجاد شود که وقتی در مورد وکلای طلاق حرف میزنیم، منظور این است که هیچ گونه تفاوتی میان وکلای مختلف وجود ندارد و همگی می توانند وکالت پرونده های طلاق را بر عهده گیرند، اما حقیقت این است که مهارت و تخصص وکلای مختلف با یکدیگر فرق می کند. بهترین وکیل طلاق فردی است که سالیان بسیار زیادی در حوزه پرونده های طلاق فعالیت کرده باشد و از کلیه روش های حل کننده اینگونه پرونده ها آگاهی داشته باشد.

به طور کلی هر چقدر پروسه اجرایی دادرسی پرونده ها با سرعت زیادتری طی گردد، هزینه های مرتبط با دادرسی نیز کاهش می یابد و وکیل طلاق به عنوان عنصر مهمی در پیاده سازی این اهداف می باشد.

دعاوی رایج در دادگاه های خانواده

موضوعات متفاوتی وجود دارند که در لیست دعاوی خانواده قرار می گیرند و بهترین وکیل خانواده در کرمان می تواند رسیدگی به آن ها را برعهده بگیرد. برخی از این اختلافات از پیچیدگی های بیش تری برخوردارند و برخی دیگر نیز می توانند در مدت زمان کوتاه و تنها با چند جلسه رفع و رجوع شوند. دعاوی خانواده با دعاوی کیفری و حقوقی متفاوت است و از حساسیت بالایی به دلیل سر و کار داشتن با فرزندان و بنیان خانواده برخوردار است. طبعا وکیلی که برای آن استخدام می‌شود نیز با وکلای مربوط به آن پرونده‌ها تفاوت هایی دارد.

مثلا برای دعاوی کیفری باید به سراغ بهترین وکیل کیفری در کرمان رفت، زیرا با وجود این که وکیل خانواده نیز می‌تواند چنین دعاوی را قبول پرونده نماید، اما باید تخصص و تبحر در چنین موضوعاتی نیز داشته باشد. پرونده های مربوط به اختلافات خانوادگی نیز در برخی موارد تخصص و مهارتی رامی طلبد که هر وکیلی نمی‌تواند آن را عهده دار شود. در این بخش ما تعدادی از دعاوی رایج در دادگاه های خانواده را به شما معرفی می نماییم. این دعاوی جزو کوچکی از چندین دعاوی مربوط به این حوزه می باشد که بهترین وکیل خانواده در کرمان می تواند آن ها را وکالت کند.

 • دعاوی مربوط به انواع طلاق و رجوع از طلاق
 • ازدواج موقت
 • نفقه زن و فرزندان
 • عدم تمکین مرد یا زن در زندگی مشترک
 • حضانت فرزندان و جلسات ملاقات
 • مهریه و استرداد جهیزیه
 • به سرپرستی گرفتن کودکان

شروط ضمن عقد چیست؟

طبق آنچه که گفته شد، یک از رایج ترین دعاوی در دادگاه های خانواده که بهترین وکیل خانواده در کرمان می تواند وکالت آن را برعهده بگیرد، دعاوی مربوط به انواع طلاق می باشد. از جمله مواردی که زوجین در هنگام عقد ممکن است بر سر آن به توافق رسند، در نظر گرفتن شروطی علاوه بر شروط 12 گانه طلاق است. بر این اساس زن و شوهر می توانند شروطی مازاد بر آنچه که در عقدنامه به صورت پیش فرض وجود دارد را ثبت نمایند.

با توجه به این که در کشور ما حق طلاق با مرد است و از لحظه ازدواج وکالت بلاعزل برای طلاق دارد، ثبت شروط از طرف او می تواند غیر ضروری باشد. چرا که تمام آنچه که یک مرد می تواند برای همسرش شرط نماید به صورت قانونی برای او در نظر گرفته می‌شود، مانند اجازه برای تحصیل، خروج از کشور، تعیین محل زندگی، تمکین در روابط زناشویی و اجازه انتخاب شغل و غیره.

غالبا شروط ضمن عقد از طرف خانم ها در زمان ازدواج در نظر گرفته می شود که زوجین با یکدیگر در دوران آشنایی و جلسات خواستگاری بر سر آن به توافق می رسند. اگر این موارد به صورت رسمی در سند ازدواج به ثبت برسد، زن می تواند در صورت عملی نشدن شروط خود و با استناد به عقدنامه دادخواست طلاق خود را به کمک بهترین وکیل خانواده در کرمان ارائه دهد.

از جمله مواردی که خانم ها برای خود در هنگام ازدواج به عنوان شروط ضمن عقد در نظر می گیرند، حق طلاق است. به این صورت که زن در ازای بخشیدن مهریه خود حق طلاق را از مرد بگیرد. یا این که ممکن است زنی به دلیل شرایط شغلی و یا امور دیگری، نیاز به سفرهای پی در پی و فردی داشته باشد، از این نظر در عقدنامه اذن خروج از کشور را از همسرش می گیرد و مرد دیگر نمی تواند او را از این کار باز دارد. دیگر مواردی که می‌ تواند در بخش شروط ضمن عقد اضافه شود، داشتن حق تحصیل، اشتغال، حضانت فرزندان، انتخاب محل سکونت و غیره می باشد.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل: وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات: مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: 90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: بر اساس سختی پرونده

روش‌های درخواست طلاق

مطابق قوانین کشور ما، طلاق میان زوجین به چهار روش امکان‌پذیر است.

 • درخواست طلاق از طرف مرد باشد
 • درخواست طلاق از طرف زن باشد
 • دو طرف برای طلاق توافق داشته باشند (طلاق توافقی)
 • طلاق وکالتی

ما در اینجا درباره هرکدام از این موارد مختصری توضیح ارائه خواهیم کرد؛ اما می‌توانید توضیحات مفصل‌تر را در مقاله‌های همین سایت مطالعه فرمایید.

طلاق به درخواست مرد

بر اساس ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی، مرد می‌تواند با رعایت کردن یک سری شرایط، به دادگاه مراجعه کند و تقاضای طلاق و جدایی از همسر خود را بنماید. البته برای گرفتن طلاق از همسر، مرد باید مراحلی را طی کند و طی این مراحل زمان‌بر و وقت‌گیر است؛ بنابراین بهتر است از کمک یک وکیل طلاق خوب در کرمان کمک بگیرد تا وکیل او اقدامات لازم برای طلاق را انجام دهد. ما در اینجا به بخشی از اقداماتی که برای درخواست طلاق و انجام آن از سوی مرد نیاز است اشاره می‌کنیم.

 • ارائه دادخواست درخواست طلاق، این دادخواست باید نزد وکیل متخصص با رعایت قوانین خاص تنظیم گردد و سپس در سامانۀ ثنا ثبت شود.
 • پس از ثبت دادخواست در سامانۀ ثنا، دادگاه زمانی را برای رسیدگی به موضوع مطرح شده مشخص می‌کند. جلسه‌ای تشکیل می‌شود و درباره مسائلی مانند مهریه و مطالبات زن تصمیم‌گیری می‌شود و گواهی عدم سازش توسط قاضی صادر می‌گردد.
 • از تاریخ صدور گواهی عدم سازش زوجین به مدت سه ماه فرصت دارند که با مراجعه به یکی از دفاتر طلاق، جدایی خود را ثبت کنند.
 • طلاق به درخواست زن

  چنانچه خانمی بخواهد از همسر خود جدا شود، مراحل طلاق سخت‌تر و پیچیده‌تری را باید طی کند؛ یعنی باید بتواند در دادگاه ادعای خود را ثابت کند و ثابت کند که زندگی با همسر او مشمول یکی از مواردی است که در قانون عسر و هرج محسوب می‌شود و از دادگاه تقاضای طلاق کند.

  در زمینه‌ی درخواست طلاق از سوی زن شرایطی در قانون گنجانده‌شده که باید به اثبات برسد تا قاضی رأی به جدایی بدهد. در این زمان است که شما به کمک بهترین وکیل طلاق کرمان نیاز خواهید داشت تا این مراحل را از سوی شما پیگیری کند.

  • در مرحله اول خانم باید به یک بهترین وکیل طلاق در کرمان مراجعه کند و یک مشاوره تخصصی با وکیل انجام دهد و به کمک وکیل با ارائه دلایل قانونی دادخواست طلاق را تنظیم کند.
  • در دادخواست طلاق لازم است خانم یک سری دلایل درباره درخواست خود بیان کند که این دلایل را بر اساس سه ماده‌قانونی در اینجا بیان می‌کنیم.

  ماده ۱۱۲۹ قانون مدنی بیان می‌دارد که درصورتی‌که مرد از دادن نفقه به همسر خودداری نماید زن می‌تواند برای درخواست طلاق اقدام نماید.

  ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی بیان می‌دارد که درصورتی‌که ادامه ازدواج برای زن عسروحرج یا همان سختی فراوان به همراه داشته باشد، در صورت اثبات این موضوع او می‌تواند از دادگاه درخواست طلاق داشته و طلاق خود را بگیرد.

  ماده ۱۰۲۹ قانون مدنی دراین‌باره می‌گوید:

   زمانی که مرد در طول زندگی زناشویی خود چهار سال غیبت کامل داشته باشد در اینجا دادگاه حکم به طلاق صادر می‌نماید.

  • دادخواست طلاقی که توسط وکیل طلاق تنظیم شده، در سامانۀ ثنا ثبت می‌شود و زمانی برای جلسه دادگاه مشخص می‌شود. در این جلسه دلایل و مدارک زن برای دادخواست طلاق موردبررسی قرار می‌گیرد و در صورت احراز این دلایل، حکم طلاق صادر می‌شود

  نکته: درصورتی‌که زن از شوهر خود وکالت طلاق یا در اصطلاح حق طلاق گرفته باشد و این وکالت در سند ازدواج ثبت شده باشد، به راحتی می‌تواند با داشتن همان برگه خود را مطلقه کند و نیازی به طی کردن این مراحل نخواهد داشت.

  طلاق توافقی

  زمانی که درخواست طلاق با رضایت دو طرف انجام بگیرد مراحل طلاق سریع‌تر و ساده‌تر انجام می‌شود. در اکثر مواقع افراد فکر می‌کنند که بدون مراجعه به وکیل می‌توانند به سادگی طلاق بگیرند؛ اما طلاق توافقی نیازمند انجام مراحلی است که انجام آن توسط یک وکیل می‌تواند مفیدتر باشد و البته زمان کمتری را هم تلف کند.

  حضور یک وکیل مخصوصاً در زمان انجام توافقات میان طرفین می‌تواند بسیار لازم و ضروری باشد. در این نوع طلاق ابتدا زن و مرد باید در سامانۀ ثنا ثبت‌نام کنند. بعد از انجام مشاوره طلاق و دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق، مدارک لازم را ارائه کنند و دادخواست طلاق توافقی را تنظیم کنند. سپس زمان رسیدگی در دادگاه مشخص می‌شود و در این زمان دو طرف در دادگاه حاضر شده و با ارائه توافقات قانونی که توسط دو طرف امضا شده است به صورت توافقی از هم جدا می‌گردند.

  ما پیش از این در یک مقاله به طور مفصل درباره طلاق توافقی صحبت کرده‌ایم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه نمایید.

  وکالت طلاق

  چنانچه زنی از همسر خود وکالت در طلاق داشته باشد، می‌تواند با در دست داشتن آن وکالت‌نامه برای طلاق اقدام کند.

  اگر زن یا مرد از دیگری وکالت طلاق داشته باشند اما طرف مقابل مدارک خود را برای طلاق به آن‌ها ارائه نمی‌کند، کافی است از عقدنامه استفاده کنند و در صورت نبود عقدنامه با مراجعه به دفتر ازدواجی که شماره آن در صفحه ازدواج شناسنامه شما درج‌شده می‌توانید کپی عقدنامه را دریافت کنید.

  مراحل طلاق توافقی با وکیل طلاق در کرمان

  ۱-توافق قطعی زوجین یا داشتن وکالت طلاق (حق طلاق)

  ۲-تماس یا مراجعه به دفتر موسسه حقوقی مهر آرتا نوین کرمان (مشاوره طلاق توافقی رایگان است)

  ۳-ثبت‌نام ثنا توسط طرفین

  ۵-ثبت و مکتوب کردن توافق قطعی آن‌ها در مورد مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت

  ۶-تحویل مدارک به وکیل

  ۷-قرارداد الکترونیک وکالت در سامانه ثنا (برای کسانی که به هر دلیلی در کرمان حضور ندارند. برای این کار شما تنها کد ارسال شده به تلفن همراهتان را به ما اعلام می‌کنید.)

  ۸- ثبت دادخواست طلاق توسط وکیل در دفتر خدمات قضایی

  ۹- مراجعه وکلا به دادگاه و شعبه ارجاع شده پرونده در شهر شما و انجام مراحل اداری و شرکت در جلسات دادگاه توسط وکیل و طی کردن مراحل مختلف تا زمان دریافت رأی قطعی طلاق

  ۱۰- مراجعه خانم برای انجام تست بارداری یا بکارت

  ۱۱- ثبت طلاق در کمتر از سه ماه در دفاتر رسمی طلاق

   وکیل طلاق توافقی در کرمان

  طلاق توافقی نوعی از طلاق است که در آن دو طرف به طلاق رضایت دارند؛ یعنی زن و مرد درباره یک سری شرایط با هم به توافق می‌رسند. این توافق شامل مواردی مانند تقسیم اموال، مهریه، جهیزیه، نفقه، حضانت فرزندان و … می‌شود. این توافق به صورت کتبی ثبت می‌شود و قانون این توافق را میان زوجین می‌پذیرد.

بهترین وکیل کرمانوکیل دعاوی خانواده کرمان

بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در کرمانبهترین وکیل ثبتی کرمانبهترین وکیل خانواده کرمانبهترین وکیل دعاوی حقوقی کرمانبهترین وکیل دعاوی خانواده کرمانبهترین وکیل دعاوی کیفری کرمانبهترین وکیل دعاوی مهریه کرمانبهترین وکیل زمین در کرمانبهترین وکیل زن کرمانبهترین وکیل طلاق توافقی کرمانبهترین وکیل طلاق در کرمانبهترین وکیل طلاق کرمانبهترین وکیل کرمانبهترین وکیل ملکی کرمانپذیرش پرونده های امور حسبی در کرمانپذیرش پرونده های خانواده در کرمانپذیرش پرونده های کیفری در کرمانحاذق ترین مشاور حقوقی در کرمانحاذق ترین وکیل مهریه در استان کرمانوکیل امور ثبتی مسئولیت پذیر در کرمانوکیل پایه یک دادگستری در تمام نقاطوکیل خانواده با سابقه در کرمانوکیل خانواده کاربلد در استان کرمانوکیل خانواده کارکشته در استان کرمانوکیل طلاق حرفه ای در کرمانوکیل ملکی خبره در کرمانوکیل ملکی دلسوز در کرمانوکیل مهریه کاربلد در استان کرمان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *