بهترین وکیل ملکی کرمان


بهترین وکیل ملکی در کرمان کیست؟

به طور معمول دعاوی ملکی جزوء آن دسته از دعاوی مهم در حوزه ملک و املاک است که نیازمند کمک گرفتن از یک وکیل دعاوی ملکی می باشد. بر طبق آمار و ارقام موثق، نزدیک به 50 درصد از دعاوی دادگاه ها به دعاوی و اختلافات ملکی مربوط می شود و به عنوان مهم ترین و پیچیده ترین پرونده های دادگاه ای به حساب می آیند.

قوانین و مقررات متنوع و مختلفی که بر ملک و املاک حاکم است، موجب شده است که آن دسته از اشخاصی که معتقدند بدون استفاده از وکیل تخصصی دعاوی ملکی می توانند نتایج پرونده را به نفع خود به اتمام برسانند، شکست بخورند و ملک و املاک خود را از دست بدهند.

وکلای ملکی با در نظر گرفتن کلیه مشکلات رخ داده در حوزه مسائلی نظیر دعاوی اموال غیر منقول، می توانند به شکل کاملا تخصصی به حل و فصل مشکلات مربوطه بپردازند. لازم به ذکر است بگوئیم منظور از اموال غیر منقول در واقع اموالی مانند زمین، مسکن و … می باشد که به هیچ عنوان امکان نقل و انتقال آن وجود ندارد.

انتخاب بهترین وکیل ملکی نیازمند توجه به سوابق تحصیلی و اجرایی وکلای شناخته شده است. مسئله مهمی که وجود دارد این است که وکلای ملکی جهت رسیدگی به پرونده های ملکی نیازمند کسب اطلاعات، دانش، تجربه حداکثری، اشراف کامل بر قوانین ملکی و آیین های مربوطه می باشند تا به آسانی بتوانند حق و حقوق موکل را پس بگیرند.

وکیل ملکی کیست؟

وکیل ملکی به وکیلی گفته می شود که در حوزه دعاوی ملکی تخصص دارد. دعاوی ملکی عنوانی برای مجموعه ای از دعاوی است که به نوعی به موضوع ارتباط بین اموال غیر منقول و انسان مربوط می شوند. اموال غیر منقول به اموالی گفته می شوند که امکان جابجایی و نقل مکان ندارند و در یک تقسیم بندی شامل املاک و اراضی می باشند و در تقسیم بندی دیگر می توان اراضی را به اراضی داخل محدوده شهری و خارج محدوده شهری تقسیم بندی کرد و در تقسیمی دیگری املاک را می توان به املاک تجاری و مسکونی منفک کرد لذا دعاوی مختلفی در رابطه با تقسیم فوق مطرح می شود که تمام این دعاوی در حوزه کاری وکیل ملکی است .

وکیل ملکی وکیلی است که هرچند توانایی دفاع و اقامه دعوا در انواع دعاوی از قبیل دعاوی خانواده (طلاق و حضانت و نفقه و فسخ نکاح و… ) را دارد، اما وارد چنین دعاوی نمی­شود و صرفا تمام تمرکز خود در امور ملکی معطوف می­کنند.

وکیل ملکی، ره جویان عدالت

از جمله این دعاوی می توان به تنظیم سند رسمی ، اخذ پایان کار ، خلع ید ، تقسیم و افراز املاک مشاع تا دعاوی کیفری مثل فروش مال غیر، جعل سند، تصرف عدوانی و … همه این موضوعات در دایره دعاوی ملکی و حوزه کاری یک وکیل ملکی قرار می گیرد.

در این قسمت تمامی موارد مربوط به وکیل ملکی را به صورت خلاصه برای شما توضیح میدهیم. برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این موارد میتوانید به صفحه ی مربوطه مراجعه کنید و همچنین برای گرفتن وکیل ملکی میتوانید همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.

وکیل ملکی در دعاوی خلع ید

چنانچه ملک مالکی (اعم از اراضی و انبیه) به هر دلیلی در تصرف شخص دیگری باشد و مالک راضـی به ادامـه تصرفات متصرف نباشد میتواند با اخذ وکیل ملکی با تقدیم دادخواست خلع ید به مرجع قضائی درخواست اخراج متصرف از ملک خویش را بنماید

دعوای خلع ید با دعوای تصرف عدوانی چه تفاوتی دارد؟

۱- در دعوای تصرف عدوانی رعایت تشریفات دادرسی لازم نمی باشد در صورتیکه در خلع ید رعایت این تشریفات لازم می باشد.
۲- هر دو دعوا قابلیت تجدیدنظر توسط شاکی یا وکیل ملکی را دارند.
۳- در خلع ید به موجب ماده ۱ قانون اجرای احکام حتماً حکم باید قطعی و بعد اجرا گردد در صورتیکه در دعوای تصرف عدوانی چون بلافاصله قابل اجرا می باشد نیازی به قطعی شدن و صدور اجراییه ندارد و درخواست تجدیدنظر توسط وکیل ملکی مانع اجرا نمی باشد.
۴- کسانیکه حق شکایت یا طرح دعوا را دارند:
در تصرف عدوانی لازم نیست شاکی مالک باشد بلکه مستأجر ، مباشر، خادم، رعیت، کارگر و هرکس به نمایندگی یا به امانت مال غیر را متصرف است می تواند به قائم مقامی مالک طرح دعوی نماید. در دعوی خلع ید فقط اشخاص ذینفع یا وکیل ملکی یا قائم مقام یا نماینده قانونی می تواند طرح دعوی نماید.

اگر مستاجر حق انتقال به غیر نداشته باشد می تواند مالک را ملزم به انتقال مغازه به مستاجر دیگری بکند ؟

مستأجر طبق قانون مالک و مستأجر سال ۱۳۷۶ چنین حقی را ندارد مگر اینکه مستأجر دارای حق سرقفلی نیز باشد و مالک از پرداخت سرقفلی اجتناب نماید و در صورتی که سرقفلی به مستأجر دیگر منتقل شود مالک ملزم به انتقال مغازه به مستأجر جدید است.

تفاوت تفکیک و افراز در فروش ملک مشاع از دیدگاه وکیل ملکی

در صورت عدم تراضی شرکاء برفروش ملک مشاع ، هرکدام از شرکاء می تواند درخواست افراز ملک مشاع را داشته باشد. لازم به ذکر است در صورتیکه جریان ثبتی ملک پایان یافته باشد درخواست افراز توسط وکیل ملکی به اداره ثبت محل تقدیم می شود. ولیکن درخصوص تفکیک ملک لازم نیست ملک بصورت مشاعی باشد یعنی اینکه مالک ملک می تواند با اخذ وکیل ملکی درخواست تفکیک ملک خود به قطعات مختلف را به اداره ثبت تقدیم نماید، همچنین در صورتیکه مالکین مشاعی بر تقسیم ملک ( اعم از عرصه یا اعیان) توافق داشته باشند می تواند درخواست تفکیک خود را توسط وکیل ملکی به اداره ثبت تقدیم نمایند و نیازی به درخواست افراز نمی باشد.

دستور تخلیه توسط وکیل ملکی

در صورتی که بین مالک و مستأجر قرارداد اجاره ای منعقد شود و مدت قرارداد به اتمام برسد و مستأجر از تخلیه ملک امتناع ورزد مؤجر یا وکیل ملکی می تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف با تودیع مبلغ قرض الحسنه (پول پیش) تقاضای صدور دستور تخلیه را بنماید که این دستور فوری و غیرقابل اعتراض می باشد.

وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

سرقفلی در حقیـقت وجه و پـولی است که مستأجر برای مالکیت منافع یک مکان تجاری به مؤجر و مالک پرداخت میکند ولی همچنان مالکیت عین و ملک مکان تجاری متعلق به مؤجر و مالک باقی میماند و برای استفاده مستأجر از عین و ملک مکان تجاری قرارداد اجاره با صاحب ملک منعقد میشود و اجاره بها توسط مستأجر به مؤجر و مالک پرداخت میشود.در واقع فرد با پرداخت این مبلغ امتیاز تجاری بودن ملک را از مالک خریداری کرده است و مالک این حق شده است نه مالک عین مغازه

خریدار چگونه می تواند الزام فروشنده را به تنظیم سند رسمی بخواهد؟

در صورتیکه ملکی دارای سند رسمی باشد و فروشنده از تنظیم سند رسمی انتقال استنکاف ورزد، خریدار می تواند با اخذ وکیل ملکی دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی ملک را به دادگاه تقدیم و دادگاه نیز فروشنده را به تنظیم سند محکوم می نماید و در صورتیکه فروشنده از اجرای رأی دادگاه نیز استنکاف ورزد نماینده دادگاه در دفترخانه حاضر و نسبت به امضای اسناد بجای فروشنده اقدام میکند.

نحوه مطالبه اجور معوقه ملک مسکونی با وکیل ملکی

در قرارداد اجاره اماکن مسکونی میزان اجاره بهای ماهیانه مشخص میشود که مستأجر متعهد میشود در ابتدا و یا انتهای هر ماه مبلغ مورد نظر را به مالک و مؤجر پرداخت نماید.
چنانچه مستأجر به تعهد پرداخت اجـور ماهیانـه عمـل ننمایـد و اجور به تعویـق بیفـتد مالـک مـیتواند با اخذ وکیل ملکی با تقدیـم دادخواست به مرجع قضائی  مطالبه اجورمعوقه را درخواست نماید و غالباً اجارهنامه ها در صورت تعویـق پرداخت اجور از طرف مستأجر برای مالـک حق فسـخ اجارهنـامه پیش بینی میشود که مالک میتواند یا وکیل ملکی برای فسخ اجاره نامه و تخلیه مستأجر به مرجع قضائی مراجعه نماید.

 

وکیل ملکی، ره جویان عدالت

مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل ملکی

پایان کار ساختمانی اولاً نشانه بارزی است که ملک ساخته شده دارای تخلف ساختمانی نمی باشد و براساس معیارهای فنی و مهندسی کاملاً مورد تایید شهرداری می باشد و ثانیاً با اخذ پایان کار می توان نسبت به اخذ صورت مجلس تفکیکی از اداره ثبت محل اقدام نموده ثالثاً بر مبنای دو بند فوق می توان نسبت به اخذ سند شش دانگ تفکیکی تک برگ اقدام نمود.
بدیهی است طی این مراحل توسط ذینفع هم زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد و هم از پیچیدگی های زیاد اداری و حقوقی برخوردار است در حالی که مداخله وکیل ملکی در پروسه های فوق کار را در زمان کوتاهتر و بدون کارشکنی از طرف ادارات و با هزینه کمتر به ثمر می رساند.

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی

در بسیاری از حقوق مالی که در آن ممکن است ضرر و زیان و سود و منفعت اشخاص جابجا شود نیازمند حضور وکیل ملکی با تجربه می­باشد.

چگونگی و نحوه طرح دعوا از اهمیت بالایی برخوردار است و در روند دادرسی در تعیین محدوده حقوق اصحاب دعوا اثر اساسی دارد و در واقع به مثابه پی می باشد بنابراین برای اینکه دعوا در روند و روالش دچار مشکل ناخواسته و ناشی از بی تجربگی نباشد لازم است که موضوعات و دعاوی ملکی ، را فردی پی ریزی و پیگیری کند که متخصص این امر است. وقتی شخصی ملک دیگری را تصرف می کند این وکیل ملکی متخصص است که باید تشخیص دهد که دعوای حقوقی تصرف عدوانی را مطرح کند یا کیفری .

به دلیل وجود قوانین متعدد در این حوزه این وکیل ملکی است که می داند  مبنای ارزش معاملاتی املاک چیست؟ و کجا ماده ۱۰۰ قانون شهرداری و تبصره های آن کابرد دارد و کجا ماده ۶۴ قانون مالیاتهای مستقیم و این وکیل ملکی است که  زمان مناسبی را برای ابراز  ادله های خود  و اظهارات خود در نظر می­گیرد تا حق موکلش به علت استفاده نا به هنگام دستخوش تضییع نشود.

آنچه واضح است این مسئله است که همیشه امکان ضایع شدن حق افراد در رابطه با اموالی که دارند وجود دارد. دعاوی ملکی مختلفی از جمله سرقفلی، فسخ قرارداد، تخلیه ملک مسکونی، دعوی تصرف عدوانی و  … وجود دارد که با تضییع حق افراد در هر کدام از آن ها فرد متحمل ضررهای مالی بسیاری می شود بنابراین افراد برای رسیدگی به این گونه دعاوی باید به  وکیل ملکی متخصص مراجعه کنند. الزام وجود یک وکیل خوب و کاربلد در زمینه دعاوی ملکی می تواند راهگشای مشکلات شما در این زمینه باشد.

دعاوی ملکی حقوقی: دعاوی ملکی حقوقی به کلیه دعاوی ای گفته می شود که بهترین وکیل ملکی در کرمان می تواند راحت تر از دعاوی کیفری آن ها را وکالت کند و از عهده آن برآید. موضوع مورد بحث در این پرونده ها، اختلافات مالی و خسارت هایی است که به یکی از طرفین وارد شده است و طرف دیگر به این موضوع شکایت دارد. ممکن است این مشکل پیش آمده به صورت عمدی و یا غیر عمدی اتفاق افتاده باشد. در هر صورت کسی که در این بین متضرر شده باشد، باید خسارت خود را دریافت کند. در دعاوی حقوقی ملکی برای فرد متهم مجازاتی مانند حبس در نظر گرفته نمی‌شود. این دعوی عبارتند از دعوی الزام به فک رهن، پایان کار، رفع تصرف عدوانی و دعاوی مربوط به شهرداری و تحویل ملک

دعاوی ملکی کیفری: دعاوی کیفری پیچیده‌تر از دعاوی حقوقی هستند و در این مورد ممکن است جرایمی همچون کلاهبرداری و تخلفات دیگری مانند فروش ملک با استفاده از سند های جعل شده رخ دهد که حتما در چنین موضوعاتی وجود بهترین وکیل در کرمان الزامی می باشد. ممکن است فرد درگیر در این موضوعات به جای وکیل ملکی از بهترین وکیل کیفری در کرمان استفاده کند.

دعاوی ثبتی ملکی: دعاوی ثبتی در گروه دعاوی حقوقی هستند که موضوعات آن کمی تخصصی تر است و مربوط به اسناد و و ابطال آن ها می باشد.

از ویژگی‌ یک وکیل حقوقی متخصص ملکی کرمان، دانش حقوقی و تسلط وی درزمینهٔ‌های مختلف حقوقی، کیفری و ثبتی مربوط به املاک است. یک وکیل متخصص ملکی کرمان باید به قوانین و مقررات مربوط به دعاوی ملکی، آرای وحدت رویه مرسوم در دادگاه‌ها، مسلط باشد.  معامله اموال یکی از کار‌های بسیار حساس در زندگی هر فرد است. مسلماً اگر این معامله مربوط به ملک اعم از خانه، زمین، آپارتمان مسکونی یا غیر‌مسکونی باشد، حساسیت و ریسک معامله چند ‌برابر هم می‌شود. پیچیدگی‌های این معاملات به ‌قدری است که معمولاً افراد عادی همه‌ی پیچ‌و‌خم‌ها و جزییات حقوقی مربوط به آن را نمی‌دانند. بنابراین حضور یک وکیل ملکی به‌شدت می‌تواند کمک‌کننده و مشکل‌گشا باشداگر بخواهید بدانید وکیل ملکی خوب کیست باید بدانید پرونده‌های مدنی بسیار زیاد وقت گیر هستند بنابراین وکیل املاک و مستغلات می‌بایست دعوی را با تمرین و بردباری دنبال کند. از جمله معیارهای مهم و اساسی وکیل ملکی خوب ، آگاهی حقوقی و تسلط علمی در زمینه های مختلف حقوقی ، کیفری و املاک و مستغلات می باشد

🥇 سطح وکیل وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصص حقوقی، ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی،
📝 ارائه خدمات حقوقی وکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیل طبق وسعت و سختی کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت %96 موفقیت پرونده‌ها

بهترین وکیل کرمانوکیل دعاوی ملکی کرمان

بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در کرمانبهترین وکیل ثبتی کرمانبهترین وکیل خانواده کرمانبهترین وکیل دعاوی حقوقی کرمانبهترین وکیل دعاوی کیفری کرمانبهترین وکیل دعاوی مهریه کرمانبهترین وکیل زمین در کرمانبهترین وکیل زن کرمانبهترین وکیل طلاق توافقی کرمانبهترین وکیل طلاق در کرمانبهترین وکیل طلاق کرمانبهترین وکیل کرمانبهترین وکیل ملکی کرمانپذیرش پرونده های امور حسبی در کرمانپذیرش پرونده های خانواده در کرمانپذیرش پرونده های کیفری در کرمانحاذق ترین مشاور حقوقی در کرمانحاذق ترین وکیل مهریه در استان کرمانوکیل خانواده کاربلد در استان کرمانوکیل خانواده کارکشته در استان کرمان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *