بهترین وکیل کیفری در کرمان


بهترین وکیل کیفری در کرمان کیست؟

به صورت کلی اینگونه می توان گفت که دعاوی کیفری در مقایسه با دیگر دعاوی سخت تر و پیچیده‌ تر می باشند و وکلای کیفری مسئولیت بسیار سنگینی را در مسیر دفاع از مجرم بر عهده دارند. شخصی که در این گونه دعاوی محکوم می‌شود، به عنوان مجرم شناخته شده و بر اساس قانون و با توجه به نوع جرم مجازات می‌ شود.

بررسی یک پرونده کیفری گاها دیده شده که سال‌ ها زمان می‌ برد و در اکثریت آن‌ ها پروسه رسیدگی طولانی است. با درنظر گرفتن میزان پیچیدگی این گونه دعاوی، اکثر پرونده‌های کیفری نیازمند به یک وکیل کیفری ماهر و کاربلد هستند، چرا که در غیر این صورت درصد شکست در آن‌ها بالا می رود. برای رسیدگی بهتر به دعاوی کیفری خود می توانید به بهترین وکیل کرمان متخصص در دعاوی کیفری مراجعه

حبس تعلیقی و تعزیری در دعاوی کیفری چیست؟

یکی از مجازات هایی که برای متهمین در دعاوی کیفری در نظر گرفته می شود، تحمل حبس است. تفاوتی که دعاوی کیفری با دعاوی حقوقی دارند، این است که در دعاوی حقوقی فرد متهم تنها با پرداخت خسارت می تواند رضایت طرف مقابل را جلب نماید. اما در دعاوی کیفری، جرم جنبه عمومی نیز خواهد داشت و فرد متهم باید مجازاتی مثل حبس، شلاق و در برخی موارد اعدام را نیز تحمل کند.

حبس تعلیقی به حبسی گفته می شود که مجازاتی که برای فرد متهم در نظر گرفته شده است، بتواند به حالت معلق در آید و اجرا نشود. یعنی فرد متهم بتواند با توجه به نوع جرم و نظر دادگاه حبس را به تعویق بیاندازد و یا بعد از مدتی درخواست تعلیق کند.

اما حبس تعزیری حبسی است که قابل اجراست و از لحظه صدور حکم، فرد متهم باید تحمل مجازات خود را آغاز کند. مطابق با ماده 46 قانون جرایم تعزیری، متهمی که جرمش از درجه سوم تا هشتم باشد می تواند بعد از گذراندن یک سوم آن درخواست تعلیق کند و یا این که می‌ تواند طبق برخی از احکام، مجازات خود را برای یک تا پنج سال به تعویق بیاندازد. چنین درخواست هایی کار راحتی نیست و لازم است حتما وکیلی که یکی از بهترین وکیل کیفری در ایران است آن را پیگیری نماید

مقایسه دعاوی حقوقی و کیفری

دعاوی مندرج در قوه قضاییه ممکن است از نوع حقوقی و یا کیفری باشد که هرکدام پیچیدگی ها و قوانین خاص خود را دارند. به طور کلی اختلافاتی که این دعاوی با یکدیگر بر سر کلیات دارند عبارتند از:

 • مورد اختلاف در دعاوی حقوقی، خسارات و ضرر و زیان مالی می باشد و غالبا دعوا بر سر نقض تعهداتی است که طرفین در یک معامله، زندگی شخصی و یا روابط کاری انجام می دهند. اما در دعاوی مربوط به جرایم کیفری علاوه بر خسارات مالی و نقض تعهدات فردی، متهم جرمی را مرتکب می شود که بعد از اثبات آن، از طرف قانون علاوه بر موظف شدن برای جلب رضایت ز فرد شاکی، باید به دلیل نقض قوانین و مقررات عمومی کشور مجازات مربوط به آن را نیز تحمل نماید.
 • در دعاوی کیفری در صورت داشتن شاکی خصوصی، فرد نمی تواند با جلب رضایت او از دعوای پیش آمده خارج شود و بعد از آن حتی با پرداخت خساراتی مانند دیه و جلب رضایت شاکی، باید مجازاتی مثل حبس و یا شلاق را نیز تحمل کند.
 • در دعاوی کیفری ارائه شکایت نامه و انواع لوایح و اوراق قضایی توسط خود فرد و یا وکیل او جهت ارائه به قاضی پرونده، به منظور اعتراض و یا دفاع، نیازی به استفاده از فرمت خاص و برگه های مخصوص ندارد. اما در دعاوی حقوقی باید این درخواست ها در برگه های مخصوص و طبق آنچه که مورد تایید است نگارش شود.
 • در دعاوی حقوقی، قانون فرد خوانده و یا خواهان را موظف به استخدام یک وکیل نمی‌ کند. اما در دعاوی کیفری باید از یک وکیل کیفری حرفه ای که بتواند از حقوق او در محضر دادگاه دفاع کند، استفاده نماید. حتی در صورت عدم توانایی فرد برای استخدام وکیل، دادگاه از وکلای تسخیری برای فرد متهم وکیلی انتخاب می نماید.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل: وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص: خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات: مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت: 90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل: بر اساس سختی پرونده

ویژگی های یک وکیل کیفری خوب در کرمان

 •  تحصیلات خوب دانشگاهی در زمینه حقوقی
 • آشنا بودن به علم روز حقوقی و مطالعه کتب های مختلف حقوقی
 • آشنایی با دادسراها و دادگاه ها
 • آشنایی و تسلط بر قوانین و مقررات آیین دادرسی کیفری
 • دارای اعتماد به نفس بالا در هنگام روبرو شدن با مشکلات و پیچیدگی های موجود در پرونده
 • بالا بردن صبر و حوصله در هنگام فشار کاری
 • آموختن دانش روانشناسی در هنگام ارتباط با مراجعین و موکلین
 • نفوذ کلامی بالا در هنگام دفاعیات از موکلین در دادگاه
 • حضور در جلسات دادگاهی و دادسرا
 • برقراری ارتباط خوب با مراجعین و موکلین و ایجاد همدلی و همدردی با آن ها
 • ارائه راه حل های مناسب و اصولی در جهت رفع کردن مشکلات حقوقی آن ها
 • برگزاری جلسات مشاوره مفید به مراجعین
 • ایجاد آرامش و اطمینان خاطر به موکل
 • گرفتن حق و حقوق موکل و تلاش برای پایمال نشدن حق آن ها
 • ارائه اسناد و مدارک قوی به نفع موکل
 • پرهیز از ریا و خیانت به موکل
 • تلاش برای گرفتن رای مثبت در دادگاه
 • برقراری رضایت موکل
 • تمامی امور حقوقی را در چارچوب قوانین انجام دادن
 • تسلط و تمرکز به کلیه امور حقوقی و کیفری

اصولاً وکالت به عنوان یک حرفه واجد بخش های سهمی می باشد یکی از این بخش ها وکالت در امور کیفری می باشد در وکالت کیفری وکیل باید متبحر و دارای تجربه در امور کیفری باشد از جمله این که به حقوق و تکالیفی که قانونگذار برای شاکی و متهم تعیین نموده اشراف داشته باشد. از جمله اینکه قانونگذار اعمالی را جرم تلقی نموده و این اعمال در قانون به عنوان جرم تعریف شده است. وکیل کیفری در این خصوص می بایست دارای اطلاعات کافی و لازم باشد و از جمله این که به ارکان جرم(رکن مادی و معنوی) آگاهی کافی داشته باشد و البته همزمان از قدرت و اعتماد به نفس و جسارت کافی برای دفاع از حقوق متهم یا شاکی داشته باشد.

در خصوص امور کیفری که معمولاً با جان و مال و حیثیت اشخاص در ارتباط می باشد و معمولاً تنش و استرس نگرانی بیشتری برای اشخاص درگیر ایجاد می نماید، حضور وکیل باعث آرامش خاطر موکل خواهد شد . از سوی دیگر وکیل کیفری می باید قدرت کلامی کافی برای دفاع از حقوق موکل داشته باشد و بتواند دفاعیات خود را به طور شفاف و واضح نزد دادگاه مطرح مینماید.

مواردی همچون قتل، سرقت، آدم ربایی، جعل، کلاهبردار و تجاوز جزء جرایم سنگین کیفری شناخته میشوند که ضرورت دارد وکیل درکنار موکل حضور داشته باشد در غیر این صورت ممکن است موکل به علت عدم اطلاع از حقوق خود دچار تضرر و مواجه با حکم سنگین کیفری گردد.

وکیل کیفری در تهران

وکیل کیفری به وکیل گفته می شود که در دعاوی کیفری تخصص دارد . دعاوی کیفری به مجموعه ای از امور خاص اطلاق می گردد که پس از طرح آن دعاوی، دادگستری و در بیشتر اوقات دادسرا شروع به رسیدگی نموده و اقدام به کشف جرم، تعقیب متهم، تحقیقات مقدماتی می شود.

وکیل کیفری، کسی است که دعاوی کیفری همچون سرقت و فروش مال غیر، جعل اسناد و مدارک، کلاه برداری، ترک انفاق و اختلاس و غیره را اقامه‌ می‌دارد. وکلای کیفری در دادسرا، دادگاه کیفری، نظامی وسازمان تعزیرات حکومتی به وکالت می‌پردازند. وکیل کیفری از نظر آزادی فردی و حقوق قربانی با حساس ترین مشکلات جامعه سرو کار دارد.

وکیل کیفری کیست ؟

در واقع، وکیل کیفری، مانند هر وکیل دیگری سعی می‌کند وظیفه‌ی دفاعی خود را به بهترین شکل انجام دهد. با این حال، عملکرد وکیل کیفری با عملکرد دیگر وکلا در حوزه‌های مختلف قانون متفاوت است. وکیل کیفری در حوزه‌ای فعالیت می کند که مستقیماً به حقوق اشخاص مربوط می‌شود و به دلیل همین عملکرد خاص، وکیل کیفری، وکیل مدافع نیز نامیده می‌شود. مدافع واژه‌ای عربی و به معنای محافظت و دفاع است.

این واژه به طور خاص برای توصیف وکیلی استفاده می‌شود که از مظنون یا متهم در دادرسی کیفری دفاع  کرده و از حقوق آنها محافظت کند. طبق اصل ۳۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در تمامی محکمه‌ها هر دو طرف حق دارند برای خود به انتخاب یک وکیل بپردازند و در صورتی که شخصی توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشد، باید برای ایشان امکانات تعیین وکیل را فراهم کرد.

وکیل کیفری | ره جویان عدالت

صدور قرار مجرمیت و سپس کیفرخواست و تعیین نوع مجازات در حکم دادگاه و نهایتاً اجرای مجازات در اجرای احکام می باشد .این جرایم که رسیدگی به آن مدنظر است می توان به کلاهبرداری، خیانت در امانت، سرقت ، رباخواری، جرایم اقتصادی، جرایم مربوط به مواد مخدر، جرایم مربوط به قاچاق کالا و غیره اشاره نمود. امور کیفری را به صورت خلاصه برای شما توضیح میدهیم. برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این موارد میتوانید به صفحه ی مربوطه مراجعه کنید و همچنین برای گرفتن وکیل کیفری میتوانید همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.

وظایف اصلی وکیل کیفری چیست؟

یکی از وظایف اصلی وکلای کیفری تهیه‌ی دعوی است. اگر وکیلی متعهد شده باشد تا به عنوان وكیل شاکی وکالت نماید، آن وقت می‌بایست مطالبات موكل خود را با شکوائیه كه تنظیم كرده است بیان كند. درعین حال، تهیه‌ی دفاعیه نیز وظیفه دیگری است که توسط وکیل کیفری انجام می‌شود.

وکلایی که در این زمینه خدمت می‌کنند، می‌توانند نمایندگی و وکالت اشخاصی را که به دلیل ارتکاب جرمی مورد تحقیق قرار می‌گیرند و متهم هستند، عهده‌دار شوند. به عنوان مثال، وکلای کیفری پرونده جنایی فردی را که به قتل عمدی متهم شده است، بررسی می‌کنند و در نظر می‌گیرند  که آیا جرم مورد نظر به روشی مطابق قانون انجام پذیرفته‌‌است یا خیر، در نتیجه مشاهدات آن‌ها می‌تواند منجر به تقاضای تخفیف در مجازات بشود.

وکلای کیفری همچنین می‌توانند هنگام بازجویی و دادرسی نیز نقش فعالی داشته باشند. حتی در جدی‌ترین جنایات، عناصری را که موجب کاهش مجازات مجرم شود را همراه با شواهد و مدارک آن‌ها به دادگاه ارائه می‌دهند. موارد مورد بحث صرفا محدود به اتهامات قتل نیست. علاوه بر قتل‌های عمد و غیر عمد، وکلای کیفری می‌توانند در مواردی مانند سرقت، زورگیری و غارت در دادگاه‌های کیفری جهت دفاع یا تعقیب کیفری شرکت کنند.

ویژگی‌های وکیل کیفری

از ویژگی‌های یک وکیل کیفری می‌بایست به برخورداری وی از تحصیلات آکادمیک کافی در زمینه‌ی وکالت امور جزایی و کیفری، داشتن علم و تجربه‌ی کاری کافی و حاذق و ماهر بودن ایشان در رسیدگی و بررسی پرونده‌ها و آشنایی با دادسرا و دادگاه‌ها و محاکم کیفری وهمچنین آشنایی کامل با قوانین دعاوی کیفری همچون قانون مجازات اسلامی، آیین دادرسی کیفری، قانون مبارزه با مواد مخدر، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و باقی قوانین مربوط به این زمینه‌ها اشاره نمود.

همچنین به علاوه‌ی مسایل ذکر شده در بالا، به واسطه‌ی مواجهه‌ و روبرویی وکیل کیفری با امور جزایی و قوانین سخت مجازات کیفری که موجب درگیری عواطف حسی افراد می‌شوند و با توجه به سختی و خشونت موارد مختلف در پرونده‌های کیفری یک وکیل کیفری می‌بایست دارای ظرفیت کافی و بالای روحی و روانی برای مواجهه با چنین مواردی باشد.

مزایای استفاده از وکیل کیفری

وکلای در اکثر پرونده‌های حقوقی می‌توانند حتی در صورت عدم حضور موکل خود نیز وکالت او را بر عهده گرفته و در دعوی‌های کیفری به وکالت و نمایندگی او شرکت نمایند. پرونده‌های کیفری از این قانون مستثنی بوده و نیازمند حضور شخص متهم هستند و وکیل کیفری زمانی می‌تواند وارد میدان گردد که تحقیقات اولیه و مراحل دادرسی به اتمام رسیده باشد. چرا که تنها کسی که متهم به جرم‌های کیفری‌است شخصا می‌تواند پاسخگو بوده باشد و کسی نمی‌تواند به وکالت او این کار را انجام دهد.

وکیل دادگستری می تواند شکایت را بررسی کرده و جرمی را که موکلش بنا بر اقدام قانونی در کلانتری و دادستانی به آن متهم شده‌است و همچنین مجازات وی را مورد تجدید نظر قرار دهد.

استفاده از حضور وكیل کیفری یا وکیل جنایی در امور و دعاوی كیفری نه تنها دلیلی است برای دفاع بهتر در محاکم، بلكه می‌تواند به نحوه‌ی طرح شکایت، نوع شكایت و زمان طرح شكایت و ضمانت‌های مربوطه نیز بستگی داشته باشد. به عنوان مثال ، چگونگی تنظیم لایحه ، اظهارنامه ، نحوه‌ی تنظیم شکوائیه‌ حائز اهمیت است.

نکته مهمی که در این ویژگی بسیار خاص است این است که اگر پرونده‌ی کیفری داشته باشید، فقط یک بار امکان مطرح کردن آن وجود دارد و طرح مجدد آن ممکن نیست، نتیجه گیری اشتباه، حقوق موکلین را ضایع کرده و علاوه بر آن، هزینه‌های دادگاه خسارات جدیدی به بار می‌آورد و حتی زمان از دست رفته را نیز از بین می‌برد. داشتن وکیل کیفری حاذق باعث خواهد شد در اسرع وقت با بهترین شکل شکوائیه تنظیم‌کرده و به امور خود رسیدگی نمایید.

تفاوت سرقت حدی با سرقت تعزیری از دیدگاه وکیل کیفری

برای سرقت حدی سه شرط لازم است :

۱-سرقت مستوجب مجازات حد باید به نحوی ارتکاب یابد که صاحب مال متوجه ارتکاب عمل ربودن مال خود نشود، بنابراین سرقتی که با علم و اطلاع صاحب مال صورت گیرد، مستوجب مجازات حد نخواهد بود. ملاک مخفی بودن حد عرفی می باشد.

۲- خارج کردن مال از حرز همراه با هتک حرز شرط دیگر سرقت مستوجب این است که مال به وسیله سارق یا با همکاری دیگری، از حرز خارج شود، چون حرز محل مناسب برای نگهداری مال است ویژگی اصلیش آن است که بدون هتک و از بین بردن آن نمی توان به مال موجود در حرز دست یافت.

۳- سرقت در سال قحطی انجام نگیرد در صورتیکه سارق شرایط اجرای حد را نداشته باشد به همین اساس حاکم یا قاضی دادگاه آن را تعزیر خواهند کرد. بنابراین هر سرقتی تعزیری است مگر اینکه حدی بودن آن ثابت شود زیرا سرقت تعزیری به جز قواعد عمومی، شرط دیگری ندارد.

اثبات جرم خیانت در امانت توسط وکیل کیفری چگونه است؟

در مورد اینکه چگونه جرم خیانت در امانت را می توان با اخذ وکیل کیفری برای مرجع قضایی اثبات نمود و اینکه چگونه دادرسی و قاضی آنرا احراز می کند تا بتواند مجازات بر آن بار نماید باید اذعان نمود که همان طور که در تعریف جرم خیانت در امانت بیان شد؛ در این جرم باید چند عنصر مدنظر قرار گیرد :

اول) عنصر مادی؛ اینکه تصاحب مال یا اتلاف مال و یا استعمال آن بدون مجوز می باشد که با جمیع شرایطی که بیان شد جرم خیانت در امانت ارتکاب می یابد.

دوم) شرایط تحقق جرم :سپردن مال ، به معنی اینکه مال به شخصی سپرده شده باشد.

سوم) عنصر معنوی : سوء نیت به معنی انجام عمدی عمل تصاحب، استعمال، تلف یا مفقود نمودن مال موضوع امانت است و همچنین قصد و اراده ورود ضرر به غیر است. به همین دلیل  تعدی یا تفریط مال امانی همراه با سوءنیت موجب مسئولیت کیفری است.

مزایای استفاده از وکیل کیفری در شکایت از شهادت کذب

معمولاً موضوع شکایت از شهادت دروغ هنگامی پیش می آید که، به استناد چنین شهادت کذبی، اتهامی به کسی نسبت داده شده و یا حقی را از شخصی سلب نموده و یا حق را بر ذمه دیگری ثابت نمایند، فلذا لزوم رسیدگی بهتر و پیگیری جدی تر ضروری است که طرح شکایتی در خور و پیگیری از ناحیه وکیل حقوقی متبحر که با بیانی قدرتمند و استدلالی مناسب و مستند به قوانین می تواند در احقاق حق شاکی مؤثر واقع گردد.

راههای اثبات شرب خمر از نظر وکیل کیفری

شرب خمر به ۳ طریق  با اخذ وکیل کیفری قابل اثبات است:
اول: اقرار

دوم: شهادت

سوم: علم قاضی

 اقرار : باید توجه نمود که مصرف کننده مشروبات باید بالغ، قاصد و مختار باشد و نیز به حکم و موضوع شرب خمر جاهل نباشد والّا حدی بر او جاری نمی شود. در رأی اصراری شماره ۱۴ مورخ ۵/۸/۱۳۷۷ هیأت عمومی دیوان عالی کشور جهل حکم را نسبت به موضوع مورد پذیرش قرار می گیرد »
در جهل موضوعی، حتی اگر مرتکب به حکم قضیه آگاه باشد امّا ممکن است نداند عملی که مرتکب شده است چه مجازاتی دارد ادعای جهل ، زمانی مورد پذیرش قرار می گیرد که خلافش ثابت نشده باشد.

اقرار آنچنان که در ماده ۱۶۴ قانون مجازات مصوب ۱۳۹۲ بیان شده است؛ به معنای « اخبار شخصی به ارتکاب جرم از جانب خود است» و اقرار باید با لفظ یا نوشتن باشد و در صورت تعذر، با فعل حتی با اشاره انجام باشد و در هر صورت باید روشن و بدون ابهام باشد و نیز طبق ماده ۱۶۷ قانون مذکور اقرار باید منجز باشد و اقرار کننده طبق ماده ۱۶۸ قانون مذکور باید عاقل، بالغ ، قاصد و مختار باشد و اقرار تحت اکراه و شکنجه و یا اذیت و آزار روحی و یا جسمی، فاقد ارزش و اعتبار است .

نحوه شکایت کلاهبرداری توسط وکیل کیفری

شکایت کیفری کلاهبرداری باید به دادسرای عمومی و انقلاب محل وقوع جرم تقدیم شود. محل وقوع جرم در اتهام کلاهبرداری جایی است که مال شاکی توسط متهم تحصیل شده است.

در شکایت کلاهبرداری توسط وکیل کیفری نکات ذیل باید لحاظ شود:

۱- اثبات افعال متهم بر عهده شاکی می باشد؛ یعنی اینکه شاکی باید اثبات کند که متهم دروغ و وسایل متقلبانه ای را برای فریب دادن شاکی بکار برده است؛ مثلاً شاکی اثبات کند که طرف خود را پزشک معرفی نموده و از مرجع قضایی بخواهد که در این خصوص از مراجع و ذیصلاح استعلام بعمل آورد.

۲- شاکی باید اثبات کند که مالک مالی بوده است و این مال توسط متهم تحصیل شده است، مثلاً اثبات کند که چکی در وجه متهم صادر و توسط متهم وصول شده است یا اینکه پولی را به حساب متهم واریز نموده است

آیا رابطه نامشروع  توسط وکیل کیفری قابل اثبات است؟

مسلماً این بزه با اقرار شهادت شهود و علم قاضی قابل اثبات است و لیکن گاهی ادله ای همچون پرینت مکالمات، پیامک ها و نیز تصویر، فیلم و صوت روابط بین زن و مرد که علقه زوجیت بین آنها نبوده و حاکی از رابطه عاشقانه و یا جنسی باشد، در مواردی که از طریق رسانه های جمعی مانند تلفنی، موبایل های هوشمند، کامپیوترها و شبکه های مجازی مانند؛ تلگرام، اینستاگرام و…. واقع می گردد نیز با اخذ وکیل کیفری قابل اثبات است

چه زمانی به وکیل کیفری نیاز داریم؟

معمولاً اشخاص زمانی به سراغ وکیل می روند که با یک مشکل حقوقی رو به رو شوند، اما مشکل های حقوقی همیشه یکسان نمی باشند در برخی موارد جنس مشکل حقوقی به نحوی می باشد که ممکن است جرمی متوجه اشخاص شود که به نسبت دعاوی حقوقی از حساسیت بیشتری برخوردار بوده و با حیثیت یا جان و مال افراد در ارتباط باشد، در این گونه موارد اشخاص احساس نیاز بیشتری به وکیل پیدا می کنند تا هم به آنها آرامش بیشتری بدهد و هم بتواند از حقوق آنها به طور شایسته دفاع کند.

در حوزه وکالت وکلایی وجود دارند که بطور تخصصی در امور کیفری فعالیت دارند. این دسته از وکلا توانایی بیشتری برای دفاع از حقوق موکلین خود دارند. تفاوتی نمی کند که موکل شاکی باشد یا متهم در هر دو صورت وکلای کیفری می توانند با استفاده از دانش تخصصی خود پرونده را در مسیر درست قرار دهند و به قضات کمک نمایند تا آرایی قانونی صادر نمایند. دعاوی کیفری از جمله کلاهبرداری، خیانت در امانت، سرقت، قتل، جعل و … می باشد.

دعاوی کیفری شامل چه دعاوی می باشند؟

دعاوی کیفری به آن دسته از دعاوی گفته می شود که در خصوص اعمال و رفتارهایی مطرح می گردد که قانون آنها را جرم دانسته و در قوانین کیفری برای آنها مجازات تعیین نموده است. در حالی که در دعاوی حقوقی موضوع  دعوا پیرامون ارتکاب جرم نمی باشد بلکه مربوط به اختلافات دیگری از جمله قرارداد ها،امور مالی و غیره می باشد.

از جمله دعاوی کیفری متداول در دادگاههای کیفری ، میتوان به جرائمی چون سرقت، کلاهبرداری، حمل مشروبات الکی و مواد محدر، دعواهای خیابانی و ضرب و شتم، اخاذی، خیانت در امانت، صدور چک بیمحل و امثال آنها اشاره کرد.

دعاوی کیفری چون مرتبط با ارتکاب جرائم می باشد قبل از اینکه در دادگاه مورد رسیدگی قرار گیرد در دادسرا مورد رسیدگی قرار می گیرند که اصطلاحاً در این مرحله تحقیقات مقدماتی راجع به ارتکاب یا عدم ارتکاب جرم مورد بررسی قرار می گیرد. سپس در دادگاه کیفری در این خصوص رأی صادر می گردد .دادگاه های کیفری نیز خود به دو دسته دادگاه های کیفری(۱) و دادگاه کیفری(۲) تقسیم بندی می شوند که جرایم با درجه اهمیت زیاد از جمله قتل، تجاوز به عنف، زنا در دادگاه کیفری (۱) مورد رسیدگی قرار می گیرد و باقی جرایم در دادگاه کیفری دو رسیدگی می شود.

وکیل متخصص در امور کیفری دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

همانطور که گفته شد برخی از وکلا بطور تخصصی در امور کیفری فعالیت می کنند این وکلا چون به طور ویژه بر روی امور کیفری متمرکز می شوند معمولاً با دادرسی های کیفری آشنایی بیشتری دارند و از حقوق متهم و شاکی آگاهی کاملی دارند. از سوی دیگر برخی از وکلا پس از اخذ مدرک کارشناسی، تحصیلات تکمیلی خود یعنی کارشناسی ارشد و دکتری را در حوزه حقوق جزا را سپری می نمایند و همین امر سبب می گردد با ترکیب تجربه و تخصص بتوانند از پرونده های کیفری به خوبی دفاع نمایند.

وظایف وکیل کیفری

زمانی که افراد به عنوان متهم یا شاکی، یکی از طرفین درگیر در پرونده ی کیفری هستند که باید در دادگاه کیفری مربوطه مطرح گردد یا اینکه از پیش در جریان است. به دلیل اهمیت زیاد بحث دعاوی کیفری و این مسئله که هر دعوای کیفری، تنها یک بار توسط دادگاه مورد بررسی قرار میگیرد و با صدور حکم نهایی، امکان شکایت دوباره و رسیدگی دوباره به پرونده، حتی در صورتی که مدارک جدیدی ارائه شود، وجود ندارد.

از این رو، هر دو سوی دادرسی باید بیشترین تلاش خود را کنند تا حکم صادر شده به نفع آنها باشد و برای این منظور، مشورت و ارائه شواهد پرونده به یک وکیل کیفری باتجربه و کاربلد و انتخاب او به عنوان وکیل پرونده، نتیجه ی خوب و بهینه ای را حاصل می کند.

وکیل کیفری با مطالعه ی پرونده و همچنین بررسی وضعیت و گفته های موکل خود، در راستای نائل شدن به حکم مطلوب کمک میکند و در جلسات دادگاه در کنار موکل خود حضور خواهد داشت و همچنین پیش از هر جلسه، درباره ی مسائل احتمالی و نیازهای آن و روند جلسه ی دادگاه، بنا بر نیاز پیشبرد پروند با موکل خود گفتگو می کند. همه ی این اقدامات، در کنار تخصص و آگاهی وکیل کیفری به پرونده های کیفری و قوانین کیفری، موجب حصول رأی مطلوبتر از دادگاه و احقاق حقوق موکل میشود.

دستمزد وکیل کیفری، بنا بر نوع پرونده و همچنین پیچیدگی آن و همچنین میزان سابقه و تجربهی وکیل، میتواند متفاوت باشد که برای این مسئله، عموما مشاوره هایی پیش از انتخاب پرونده صورت میگیرد و شرایط با موکل احتمالی در میان گذاشته می شود. عموما به نتیجه رسیدن پروندههای کیفری اهمیت بیشتری از مسئله ی مالی داشته و در نهایت بهتر است که افراد با وکیل کیفری به توافق برسند تا اینکه تنها در دادگاه حضور پیدا کنند. با توجه به اهمیت پرونده های کیفری و ارتباط مستقیم آن با جان و مال و حیثیت اشخاص در مواردی که اشخاص متهم به ارتکاب جرائم مهم می شوند و توانایی مالی بر استفاده از خدمات وکیل را ندارند. دادگاه از کانون وکلا تقاضا می کند یک وکیل تسخیری برای متهم معرفی نماید که کانون وکلا از بین وکلای موجود یک نفر را برای دفاع از حقوق متهم به دادگاه معرفی نماید.

سوابق وکیل کیفری

حتما پیش از عقد وکالت با وکیل کیفری، دربارهی سابقه ی وکیل مورد نظر و پرونده های پیشین و شهرت او تحقیق کنید و همچنین میزان تحصیلات و مدارک و صحت و شایستگی او به عنوان یک وکیل کیفری را نیز بررسی کنید. و همچنین پیش از آغاز روند دادرسی اقدام به مشورت و جانشین نمودن وکیل کیفری کنید، زیرا بسیاری از افراد پس از اینکه مراحل دادرسی و دادگاههای اولیه با اظهارات نادرست و ناآگاهیشان نتیجه ی نامطلوبی حاصل می کند به دنبال یافتن وکیل کیفری میافتند و در این موارد چون اساس پرونده نادرست شکل گرفته است و امکان حل و فصل آن ممکن نیست و حصول حکم مطلوب ناممکن یا دشوار است، کمتر وکیل کیفریای پروندهی آنها و وکالتشان را میپذیرد.

در دعاوی که اقدامات صورت گرفته مطابق قانون جرم محسوب شده و در قانون برای آن مجازات تعیین شده است دارای تخصص می باشد.

دادگستری دارای صلاحیت برای وکالت در کلیه دعاوی می باشد لذا از آنجا که در دعاوی کیفری دارای تخصص می باشد در اینگونه دعاوی می تواند موفق تر عمل کند.

وکیل پایه یک داداگستری که دارای تخصص در دعاوی کیفری می باشد و می تواند در انواع دعاوی کیفری که مشمول مجازات می شوند و جرم تلقی می گردند طرح شکایت و یا دفاع نماید.

وکیل دعاوی کیفری کرمان

بهترین وکیل ارث و انحصار وراثت در کرمانبهترین وکیل ثبتی کرمانبهترین وکیل خانواده کرمانبهترین وکیل دعاوی خانواده کرمانبهترین وکیل دعاوی کیفری کرمانبهترین وکیل زمین در کرمانبهترین وکیل زن کرمانبهترین وکیل طلاق در کرمانبهترین وکیل کرمانپذیرش پرونده های خانواده در کرمانپذیرش پرونده های کیفری در کرمانحاذق ترین مشاور حقوقی در کرمانحاذق ترین وکیل مهریه در استان کرمانوکیل امور ثبتی مسئولیت پذیر در کرمانوکیل پایه یک دادگستری در تمام نقاطوکیل خانواده با سابقه در کرمانوکیل خانواده منصف در کرمانوکیل ملکی با تجربه در کرمانوکیل ملکی خبره در کرمانوکیل مهریه کاربلد در استان کرمان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *